Navigasyonu Geç

Korona ve Kontrollü Hayat

Anasayfa / Blog / Korona ve Kontrollü Hayat

Pandemide hayatınızı ve sevdiklerinizin hayatını, Kontrollü Hayat ile hayatınızı kontrol altına alın.

Korona ve kontrollü  hayat

Korona ve Kontrollü Hayat

10 Ağustos 2021 - Gönderdi
  • 7201 Görüntüleme
  • 00 Yorum
  • 97 Paylaşım
  • koronavirüs, sağlık bakanlığı, covid19, Türkiye, pandemi

Korona Virüs Yani Covid 19 Nedir?

2019 yılında Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan yarasadan insana bulaştığı tahmin edilen bir virüs olarak bilinmektedir. Bu virüs genel olarak insanın solunum sistemini tutmakta ve zamanla farklı komplikasyonlar ile birlikte insanın ölümüne sebebiyet vermektedir. Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs yani covid-19 virüsü 2 yıllık süreç içinde dünyada milyonlarca insanın ölümüne sebebiyet vermiş vermeye de devam etmektedir. İnsanları yaşam alışkanlıklarını ve çalışma koşullarını tamamen etkileyen bu durum çerçevesinde dünya genelinde Pandemi süreci başlamış ve ülkeler birçok önlemler alarak bu sürecin atlatılması adına çalışmalar üretmektedir.

İki buçuk yıllık süreç zarfında halen devam eden Pandeminin bitmesi ne yazık ki mümkün olmamıştır. Bu sürecin korona virüs aşısının bulunup toplu aşılama ile birlikte atlatılması planlı anılmaktadır ve süreç olabildiğince kontrollü bir şekilde ilerlemesi sağlanmaktadır.

Korona Virüs ile Değişen Hayatımız

Pandemi ilan edilmesi ile birlikte zorlu şartlar ortaya çıkmış ve insanlar birbirlerine yaklaşamaz hale gelmiştir. Bu süreçle birlikte maske mesafe ve hijyen kurallara adı altında insanların yaşamlarını sürdürmeye çalışmaları hedeflenmektedir. Bu sürecin kolay bir şekilde atlatmaya çalışıldığı bilindiği için insanların olabildiğinde bilinçlendirilmesi adı altında kamu spotları, bilgilendirme içerikleri ve mesajları ile insanların bu zorlu şartlara karşı duyarlı hareket etmesi sağlanmaktadır.

Pandeminin getirdiği bu kurallar ve yıllardır bildiğimiz birçok alışkanlığının değişmesi insanları son derecede olumsuz etkilemektedir. İnsanlar birbirlerine yaklaşamamakta ve her şartta korona virüs bulaşma korkusu ile birlikte yaşamanın getirdiği tedirginlik insanların psikolojik olarak da zarar görmesine sebebiyet vermektedir.

Koronavirüs ve kontrollü hayat

Kontrollü Hayat ile Hayatımızı Kontrol Altına Alıyoruz

İnsanoğlu birçok felaketler ve zorluklar karşısında zamanla uyum sağlıyor ve bunu atlatmak adına çareler üreten ve yardımlaşma çerçevesi altında her türlü zorla göğüs geren bir türdür. Bu bilinç adı altında hayatımızın değerli görüyor ve kontrolü hayat çerçevesinde hayatlarımızı kontrol altına alıyoruz.

Ülkemizdeki korona virüs salgınına karşı sağlık bakanlığımız tarafından kontrolü hayat çerçevesinde bazı sektör ve hizmet alanlarının aktif bir şekilde belirli şart ve koşullar altında hizmet sunmaları sağlanmaktadır. Ankara Yorulmaz Nakliyat olarak bizlerde gerekli koşulları titizlikle yerine getirerek firmamızın bu zorlu koşullardan güçlenerek çıkacağını inancı ile olabildiğince gayret göstermekteyiz.

Kontrollü hayat mottosu ile birlikte kendimizin ve hizmet sunduğumuz insanların hayatlarını değerli görüyor ve maske mesafe temizlik kuralları ile birlikte evden eve nakliye hizmetlerimizi sunmaya çalışmaktayız. Hizmet sektöründe bulunduğumuzdan dolayı birebir insanlarla içli dışlı olduğumuzdan dolayı çok dikkatli ve hijyen kurallarına uygun hareket ederek kendi ve hizmet sunduğumuz insanların hayatlarını önemseyerek çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Koronavirüs ve kontrollü hayat
Korona virüs Aşısı İle Normalleşmeye Doğru

İki buçuk yıllık Pandemi süreci çerçevesinde korona virüsün tespit edilmesi ve aşısı bulunması adına birçok çalışmalar yürütülmüş ve son aşamaya gelinerek aşının gerekli onaylarının alınması ve piyasaya sürülmesi ile birlikte birçok dünya ülkesi milyonlarca aşının üretimi ve tedarik edilmesi adına ekonomik ve insan gücünü bu çerçevede yoğunlaştırmaya gayret göstermektedir.

Korona virüs aşıları piyasaya sürülmüş ve bir ve iki doz olmak kaydı ile birlikte birer ay arayla yapılması kararlaştırılmış ve böylece sürü bağışıklığı hedeflenmektedir. Türkiye Cumhuriyeti'nde ise şu ana kadar 1 ve 2 dost aşı yapılan insan sayısı 30 milyona yaklaşmış bulunmaktadır.

Aşının sonuç vermesi ile eski yaşantımıza dönmek adına umutlu bekleyişimiz sürmektedir. Hızlı bir aşılama süreci ile birlikte çok kısa bir süre sonra Pandemi sürecinin bitmesi ve normal hayatlarımıza devam etmek adına kararlı duruşumuz çerçevesinde beklentimiz devam etmektedir.

Şu ana kadar aşılama ve kontrollü hayat anlayışı ile birlikte ölü sayıları düşmüş ve vaka sayıları 2000 seviyelerine kadar gerilemiştir. Bu umutlu bekleyişimiz çerçevesinde korona virüsün bitmesi ve Pandemi sürecinin sona ermesi ile birlikte ülkemizde ve dünyada normalleşme adımlarının hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesini umutla beklemekteyiz. Bu sürecin şu an mümkün olmasa da çok kısa süre sonra olacağına olan inancımız tamdır. O gün gelene kadar hepimiz kontrollü yaşamaya devam etmeli ve hayatlarımızı ve başka insanların hayatlarını önemsemeye gayret göstermekteyiz.

Tüm Yorumlar

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi.